לוח מודעות

פורומים

תערוכות ואירועים

מועדון לקוחות

קורסים

מדריכים/קטלוגים
 
 כתבות |  אתרים מומלצים |  תערוכות ואירועים |  קטלוג מוצרים |  קורסים | רישום חברות
הכול על התפלת מים


היום פועלים בעולם כ-  15,000 מפעלים להתפלה עם יכולת ייצור של כ- 32 מיליון מ"ק ליממה, בארצות לחופי הים התיכון, באיזורים צחיחים של המזרח התיכון, במדבריות של דרום אמריקה ובאיים של הים הקריבי. כול אלה הם מקומות בעלי אספקה מוגבלת של מים לצריכת בני אדם. תעשיית ההתפלה נמצאת בתקופה של התרחבות ומודרניזציה של התהליכים, לבניית מיתקנים יותר יעילים, יותר ידידותיים לסביבה, צורכים פחות אנרגיה ומפחיתים הוצאות הייצור.


החשיבות הכלכלית והחברתית של תעשיית ההתפלה ותרומתה לשיפור החיים של אוכלוסיית העולם, ניכרת היטב בריבוי החברות הלאומיות, הבינלאומיות, האגודות הציבוריות והממשלתיות, והחברות הפרטיות העוסקות בתכנון, מימון, הקמה וניהול של מפעלים להתפלה ברחבי העולם )טבלה 1(. רוב הגורמים האלה מפרסמים ידע ומידע כללי על מים, כולל התפלת מים מלוחים. רצוי לציין את הפעילות שלEuropean Desalination Society   המנוהלת עי"  מרים בלבן , חוקרת ישראלית ממוצא אמריקני, אשר עורכת ירחונים על התפלה ומארגנת קורסים על היבטים שונים של הנדסה וטכנולוגיה של התפלה.


( * ) מיכאל שור ובנימין ואלדס הם חוקרים במכון להנדסה, אוניברסיטת BAJA   קליפורניה, מקסיקו. אמיר אליעזר הוא דיקן הרשות למחקר ופיתוח במכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון, באר שבע.


למידע נוסף ולמגזין הדיגיטלי: http://www.hinet.co.il/mag/may83/


 


 

לפרטים נוספים

הדפסה   שלח לחבר

Copyright © 2002 ComLine LTD. All rights reserved.