לוח מודעות

פורומים

תערוכות ואירועים

מועדון לקוחות

קורסים

מדריכים/קטלוגים
 
 כתבות |  קורסים |  אתרים מומלצים |  תערוכות ואירועים |  קטלוג מוצרים |  גליון מס 95 | רישום חברות
תעבורה בטוחה במחסן ובמפעל בעיה לוגיסטית


את דרכי התעבורה והמעברים במפעל ניתן לדמות לעורקי הדם שבגוף. כאשר מצבם גרוע, תופרע זרימתו התקינה של הדם. אם הם חסומים נשקפת סכנה להיווצרות אוטם. הפרעות בתנועה הסדירה במפעל יכולות להיגרם בעקבות כשלים שונים וליקויים בתשתיות ובמערכות.
המכשולים שבדרך
יש לשים לב לקיומם של המכשולים הבאים:
•    נזקים במבנה - מדרגות שחוקות, ציפויי רצפה מתפוררים.
•    ליקויים במערכת התאורה - תאורה בלתי מספקת, גופי תאורה מקולקלים או תאורה מסנוורת.
•    מעברים צרים או חסומים.
לקחת את הבטיחות בידיים
דיווח,דיווח: אם אין אפשרות להרחיק את הסיכונים או לבטלם באמצעות פעולות פשוטות -למשל פינוי מעבר חסום - יש לדווח מיד לאחראי על התחזוקה. תרומתו של כל עובד לבטיחות המעברים והדרכים הפנים-מפעליות יכולה לבוא לביטוי גם בשגרת היומיום, על ידי ניצול כל הזדמנות בה נתקלים במחדל.
דרכים נפרדות לכלי רכב ולהולכי רגל הן המצב האופטימאלי, אבל אך ורק כאשר משתמשים בהן בהתאם לייעודן: הדרכים המיועדות להולכי הרגל חייבות להיות חסומות לכלי רכב ולהיפך. בצמתים ובהסתעפויות צריכות להיות מותקנות מראות, ליצירת שדה ראייה רחב, ומעבר לפינה. יש להפוך את המבט במראה להרגל. כאשר קיימות במבנה 3 מדרגות ויותר, יש להתקין מעקה, לפחות מצד אחד. כאשר עולים במדרגות “יש לקחת את הבטיחות בידיים” פשוטו כמשמעו: לאחוז תמיד במעקה. הדרכים והמעברים חייבים להבטיח הליכה בטוחה ללא סכנת החלקה, מעידה, או חשש לנקיעת רגליים. בנייני משרדים חדישים רבים מתהדרים בכניסות מרשימות מרוצפות בחומרים מבריקים כראי, אך חלקים עד לסיכון גופני.
הגנה מפני מפגעים: זה לא חייב שיקרה אך בכל זאת עלול לקרות: שפך או נתזים של שמן, שומן או פסולת חלקלקה, כמו גם משטח רטוב, שכבת כפור או אפילו שלג, עלולים להפוך דרכים אמינות למסלולי החלקה. ניתן להתגונן בפני הפתעות כאלה באמצעות שימוש קבוע בנעליים חזקות ועמידות בפני החלקה, על כל מקרה שלא יבוא.
לפעמים מצויים במפעל ‘טומני מלכודות’ של ממש - אנשים המשאירים חומרי אריזה, לולאות וסרטי אריזה על הרצפה או כאלה שאינם טורחים לכסות ולהגן כנדרש על הצינורות והכבלים, עוברים ליד דרכי התעבורה ומעליהן, ומונעים צעידה בטוחה לאורכן
ההוראות תקפות במחסן, במפעל ובחוץ
סימוני הדרך, שהם על פי רוב צהובים, אמורים להוות הפרדה אופטית בין המסלולים המיועדים למעבר הולכי רגל לבין אלה המיועדים לכלי הרכב, או בהתאמה - בין דרכי התעבורה לבין משטחי האחסון. סימוני הצבע ימלאו את תפקידם רק כאשר כל המשתמשים יתחשבו בהם, ולא יגרמו לחסימת הדרכים: דרכי תעבורה אינן מקום לפריטים המיועדים לאחסון ואסור בכל איסור שפריטים יבלטו לתוך המסלולים. והחשוב ביותר, בלי צורך בהסברים, דרכי מילוט והצלה חייבות, בכל עת, להישאר פנויות.
גם בתוך שטח המפעל תקפות הוראות תקנות התעבורה, כך שאין צורך בשינויי התנהגות עם הכניסה לשערי המפעל. כאשר מפעל מסוים מחליט על שינוי בנהלים, מחובתו לציין במפורש על כל נוהל חורג. שינויים כאלה מחייבים התנהגות זהירה במיוחד במקום. בנוסף, כל כלל התורם לבטיחות מחוץ למפעל תקף גם בתחומיו: חובה להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי התנועה, ללא שום קשר להגבלת מהירות המוכתבת בשילוט.
 יש לכך חשיבות עליונה לגבי מלגזות: עליהן לנסוע תמיד במהירות כזו שתימנע כל אפשרות החלקה של המטען או התהפכות כלי הרכב. “נהיגה מונעת” בתחומי המפעל תחסוך בלימות, סטיות פתאומיות ותאונות רבות.

לפרטים נוספים

הדפסה   שלח לחבר

Copyright © 2002 ComLine LTD. All rights reserved.