לוח מודעות

פורומים

תערוכות ואירועים

מועדון לקוחות

קורסים

מדריכים/קטלוגים
 
 כתבות |  קורסים |  אתרים מומלצים |  תערוכות ואירועים |  קטלוג מוצרים |  גליון מס 95 | רישום חברות
להפיק דלק מפסולת
ביודיזל - דלק ביולוגי - הוא אחד המקורות הפוטנציאליים של אנרגיה מתחדשת. ביודיזל הנו תוצר תגובה בין שמן צמחי או שומנים מן החי לבין כוהל, והוא יכול לשמש בכל מנועי הדיזל, בלי צורך לעשות בהם כל שינוי מבני. ניתן גם להשתמש בכל יחס של ערבוב בין ביו-דיזל לבין דיזל רגיל.
באוניברסיטת אריאל פיתחו תהליך אשר יאפשר להפיק ביודיזל משפכים שומניים (Brown Grease). שפכים שומניים הינם השכבה השומנית של שפכים שנוצרים במהלך בישול ועיבוד מזון (שפכי תעשייה ממפעלי מזון, מטבחים תעשייתיים, בתי אירועים, מסעדות ובתי קפה). השלכה של שמנים ושומנים למערכות ביוב ברוב הרשויות אינה חוקית. הסרתם של שומנים ושמנים אלה מתבצעת בדרך כלל באמצעות מיתקני הפרדת גריז המכונים מלכודות שומן.
ביודיזל מהפסולת השומנית עשוי לספק חלופה חסכונית לדלקים מאובנים (דלק פוסילי, הכוונה לנפט, פחם וגז), תוך כדי צמצום ההשפעות השליליות של השמנים על מערכות הביוב. כלומר מדובר באנרגיה ירוקה אשר מנצלת חומר שאין בו שימוש ואף עושה נזק לסביבה לצורך הפקת אנרגיה. הפקה כזו עשויה להוריד את התלות של ישראל ביבוא דלקים.

במחקר שהתבצע על ידי הדוקטורנטית מירית קולט והמסטרנט דניאל זרביב בהנחייתן של פרופסור מרינה ניסנביץ’, ד”ר פאינה נקונצ’ני וד"ר יעל אלבו במעבדה להנדסה ביוטכנולוגית סביבתית במחלקה להנדסה כימית, באוניברסיטת אריאל בשומרון ובתמיכת משרד האנרגיה, פיתחו שיטה חדשנית לייצור ביודיזל משפכים המכילים ריכוזים גבוהים של שמנים ושומנים

מכונות 136

לפרטים באימייל לפרטים ב-SMS לפרטים בטלפון

הדפסה   שלח לחבר

Copyright © 2002 ComLine LTD. All rights reserved.